Troféu Conquista do Castelodom 22-06-2014 22:49
Results Camp.Nac.Dist.Sprint #1created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                               Time 



H10  (3)                1.0 km  35 m   16 C         

    1   5714 João Sá                      04 [116] Montepio Geral              17:18 

        5671 Dinis Lopes                  05 [107] CAOS                          dns 
        5407 Miguel Reto                  04 [151] GafanhOri                     dns 



D10  (4)                1.0 km  35 m   16 C         

    1   5779 Beatriz Silveira             04 [035] CN Alvito                    7:45 
    2  90028 Alexandra Ferreira              [1564] Individual POR             13:48 
    3   5648 Rita Castro                  05 [052] GD4C                        28:09 

        5582 Catarina Pereira             04 [090] ADFA                          dns 



H12  (7)                1.2 km  45 m   15 C         

    1   5529 André Serra Campos           02 [102] .COM                        11:16 
    2   5622 Miguel Rocha                 02 [037] GD Luz Verde                13:23 
    3   5708 Tiago Marcolino              03 [052] GD4C                        13:49 
    4   5311 Bernardo Filipe              03 [070] COC                         14:01 
    5   5775 João Magalhães               02 [102] .COM                        14:13 

        5059 João Pereira                 02 [090] ADFA                          dns 
       90004 João Costa                   02 [5644] EBJúlioSaúlDias              dns 



D12  (1)                1.2 km  45 m   15 C         

    1   5655 Laura Tenreiro               03 [070] COC                         16:52 



H14  (12)               1.5 km  40 m   15 C         

    1   5488 André Henriques              00 [007] Ori-Estarreja                8:55 
    2   5392 André Ferreira               01 [127] Ginásio                      8:57 
    3   5074 Rodrigo Oliveira             02 [070] COC                          9:41 
    4   5073 Manuel Oliveira              01 [070] COC                         10:05 
    5   5707 Gabriel Leal                 00 [052] GD4C                        11:18 
    6   5299 André Roberto                02 [070] COC                         11:56 
    7   5510 Pedro Barbosa Silva          00 [007] Ori-Estarreja               12:05 
    8   5697 Gonçalo Carvalho             01 [133] GDU Azoia                   12:23 
    9   5776 Miguel Bon de Sousa          00 [035] CN Alvito                   13:12 
   10   5781 Francisco Santos             01 [037] GD Luz Verde                36:41 
   11   5782 David Cruz                   01 [037] GD Luz Verde                44:56 

        5777 Tomás Bon de Sousa           00 [035] CN Alvito                      mp 



D14  (13)               1.5 km  40 m   15 C         

    1   5064 Carina Cotovio               00 [070] COC                          9:43 
    2   5166 Beatriz Esteves              00 [070] COC                         10:49 
    3   5657 Mafalda Moreira              00 [094] CPOC                        11:11 
    4   5482 Tânia Pereira Olaio          00 [070] COC                         11:41 
    5   5706 Margarida Miranda            01 [052] GD4C                        13:53 
    6   5663 Patrícia Pardal              01 [035] CN Alvito                   15:12 
    7   5811 Ana Nunes                    01 [094] CPOC                        15:59 
    8   5659 Raquel Henriques             00 [094] CPOC                        17:15 
    9   5837 Mariana Almeida              00 [094] CPOC                        17:49 
   10   5739 Carina Castro                01 [102] .COM                        19:44 
   11   5683 Inês Ramos                   00 [007] Ori-Estarreja               21:27 
   12   5827 Margarida Ferreira           01 [088] ADC                         38:15 

        5710 Diana Cipriano               00 [094] CPOC                          dns 



H16  (22)               2.1 km  60 m   14 C         

    1   5448 João Magalhães               98 [102] .COM                         9:44 
    2   5477 Ricardo Tenreiro             98 [070] COC                         10:50 
    3   4779 Daniel Cruz                  98 [007] Ori-Estarreja               12:15 
    4   5447 Leonardo Ramalho             99 [102] .COM                        12:45 
    5   5103 Diogo Melim                  98 [062] CA Madeira                  12:51 
    6   4697 Samuel Silva                 99 [070] COC                         13:09 
    7   4504 João Gomes                   98 [102] .COM                        13:30 
    8   5246 José Dores                   98 [035] CN Alvito                   13:40 
    9   3955 Miguel Baltazar              98 [090] ADFA                        14:12 
   10   4985 Pedro Gonçalves              98 [007] Ori-Estarreja               14:55 
   11   4544 António Horta                98 [151] GafanhOri                   15:20 
   12   5799 Pedro Lin Moniz              00 [090] ADFA                        15:49 
   13   4803 Jorge Valente                99 [094] CPOC                        15:55 
   14   5131 Pedro Cabeça                 99 [133] GDU Azoia                   16:44 
   15   5005 José Fonseca                 98 [070] COC                         17:09 
   16   5437 Tiago Figueiredo             99 [007] Ori-Estarreja               17:45 
   17   5778 Pedro Silva                  99 [052] GD4C                        18:44 
   18   5757 Daniel Magalhães             98 [102] .COM                        19:16 
   19   5504 Diogo Reis                   98 [052] GD4C                        19:55 
   20   5691 Matheus Roichman             99 [035] CN Alvito                   30:01 

        5440 Ernesto Martins              98 [102] .COM                         disq 
   nc   5787 Robert Verdasco              98 [090] ADFA                        11:22 



D16  (13)               2.1 km  60 m   14 C         

    1   5521 Beatriz Norte                98 [070] COC                         15:37 
    2   5634 Carolina Caroço              98 [090] ADFA                        17:27 
    3   5665 Patrícia Romão               98 [090] ADFA                        18:27 
    4   4909 Sara Roberto                 99 [070] COC                         18:39 
    5   5785 Rita Raimundo                98 [090] ADFA                        20:02 
    6   3975 Helena Lima                  99 [119] OriMarão                    20:58 
    7   5443 Filipa Castro                99 [102] .COM                        22:23 
    8   5669 Filipa Ferreira              99 [070] COC                         26:36 
    9   5844 Daniela Silva                98 [052] GD4C                        28:16 
   10   5839 Eduarda Moreira              99 [088] ADC                         29:37 
   11   5743 Mariana Fonseca              98 [102] .COM                        55:51 

        5780 Sandra Rosa                  98 [035] CN Alvito                     dns 
   nc   5639 Debora Swinke                98 [094] CPOC                        14:33 



H18  (13)               2.8 km  80 m   20 C         

    1   5535 Bruno Loureiro               96 [052] GD4C                        15:44 
    2   3760 Vasco Duarte                 97 [090] ADFA                        15:48 
    3   5216 Nuno Santos                  96 [090] ADFA                        16:26 
    4   3954 Goncalo Pirrolas             96 [090] ADFA                        16:39 
    5   5626 Rodrigo Magalhães            96 [102] .COM                        16:45 
    6   5628 Gonçalo Dias                 96 [052] GD4C                        16:59 
    7   5718 Miguel Oliveira              97 [102] .COM                        18:11 
    8   5006 Gabriel Braz                 97 [070] COC                         18:18 
    9   4908 Pedro Roberto                97 [070] COC                         21:02 
   10   5061 Manuel Lopes                 96 [090] ADFA                        21:14 
   11   5838 Pedro Silva                  97 [088] ADC                         23:19 
   12   4765 Hugo Velhinho                96 [094] CPOC                        25:58 
   13   5840 Luís Carlos                  97 [088] ADC                         48:53 



D18  (11)               2.7 km  85 m   18 C         

    1   5227 Daniela Pires                98 [090] ADFA                        17:36 
    2   5554 Helena Vilela                97 [094] CPOC                        18:23 
    3   5736 Filipa Rodrigues             96 [090] ADFA                        20:57 
    4   4454 Helena Xavier Baptista       96 [052] GD4C                        22:25 
    5   5805 Beatriz Margarido            98 [090] ADFA                        23:41 
    6   5456 Helena Miranda               96 [052] GD4C                        24:18 
    7   4398 Diana Silva                  96 [070] COC                         24:19 
    8   5506 Verónica Fradique            97 [052] GD4C                        26:28 
    9  90003 Catarina Amado               97 [5644] EBJúlioSaúlDias            35:44 

        5635 Sofia Claudino               97 [090] ADFA                          dns 
   nc   4923 Nina Roothans                96 [035] CN Alvito                   19:18 



H20  (8)                2.8 km  80 m   20 C         

    1   4373 Luís Silva                   94 [090] ADFA                        12:05 
    2   5140 Sergio Duarte                94 [102] .COM                        14:30 
    3   4064 Ricardo Nunes                96 [127] Ginásio                     18:04 
    4   4312 Samuel Nogueira              95 [088] ADC                         18:30 
    5   5442 Samuel Vieira                95 [102] .COM                        21:31 
    6   5615 Luís Castro                  94 [088] ADC                         28:50 

        5649 André Baptista               94 [052] GD4C                           mp 
        5540 Henrique Silva               94 [094] CPOC                          dns 



D20  (6)                2.7 km  85 m   18 C         

    1   4277 Inês Alves                   96 [052] GD4C                        18:58 
    2   3054 Inês Domingues               94 [070] COC                         20:54 
    3   4693 Sofia Pinto                  94 [003] CIMO                        23:05 
    4   4986 Inês Gonçalves               95 [007] Ori-Estarreja               24:17 

        4533 Ana Anjos                    95 [151] GafanhOri                     dns 
        4532 Sofia Anjos                  95 [151] GafanhOri                     dns 



HE  (18)                3.2 km  95 m   21 C         

    1   2818 Tiago Romão                  89 [090] ADFA                        13:35 
    1   2728 Miguel Silva                 87 [094] CPOC                        13:35 
    3   4429 Manuel Horta                 90 [151] GafanhOri                   13:43 
    4   4495 Tiago Gingão Leal            90 [052] GD4C                        14:00 
    5   1111 Pedro Nogueira               82 [090] ADFA                        14:17 
    6   3299 João Mega Figueiredo         92 [035] CN Alvito                   14:27 
    7   2668 Gildo Silva                  85 [070] COC                         15:48 
    8   3555 Filipe Dias                  85 [052] GD4C                        16:23 
    9   2437 Daniel Ferreira              88 [088] ADC                         17:35 
   10   1670 Paulo Santos                 83 [090] ADFA                        17:38 
   11   3943 Arnaldo Mendes               79 [127] Ginásio                     17:57 
   12   3167 Nuno Evangelista             80 [114] COA                         18:52 
   13   4103 Rafael Miguel                93 [007] Ori-Estarreja               19:15 
   14   4101 Jorge Marques                73 [052] GD4C                        22:09 

        2547 André Ramos                  86 [070] COC                            mp 
        1132 Paulo Franco                 81 [070] COC                            mp 
   nc   4773 Rafael Ramos                 93 [007] Ori-Estarreja                 dns 
   nc   1888 Diogo Miguel                 89 [007] Ori-Estarreja               14:52 



DE  (7)                 2.9 km  85 m   20 C         

    1   3156 Mariana Moreira              92 [094] CPOC                        15:17 
    2   3060 Patricia Casalinho           87 [070] COC                         16:42 
    3   2577 Maria Sá                     86 [052] GD4C                        18:37 
    4   3157 Liliana Oliveira             90 [052] GD4C                        18:51 
    5   4604 Sandra Marcolino             80 [052] GD4C                        31:31 

        3519 Albertina Sá                 77 [090] ADFA                         disq 
   nc   5288 Stepanka Betkova             87 [127] Ginásio                     16:01 



H21A  (19)              2.7 km  90 m   17 C         

    1   4563 Fábio Silva                  93 [090] ADFA                        13:20 
    2   5169 Alfredo Gualdino             91 [052] GD4C                        13:32 
    3   3785 Nelson Baroca                80 [062] CA Madeira                  14:14 
    4   5218 Miguel Gualdino              87 [052] GD4C                        14:30 
    5   3621 Leandro Lima                 86 [085] A Montanha                  14:34 
    5   3321 André Pedralva               90 [090] ADFA                        14:34 
    7   2635 Edgar Domingues              88 [070] COC                         15:11 
    8   4497 Hugo Borda d'Água            84 [052] GD4C                        16:30 
    9   5410 Noel Valadão                 78 [127] Ginásio                     18:37 
   10   5297 Cidálio Oliveira             73 [052] GD4C                        19:28 
   11   3489 Jorge Frazão                 79 [070] COC                         19:46 
   12   2983 João Gomes                   78 [062] CA Madeira                  20:55 
   13   3602 Luis Barreiro                82 [054] NADA                        26:18 

        2638 Levi Pagaime                 87 [090] ADFA                           mp 
        5682 Gonçalo Ovelheiro            87 [070] COC                            mp 
        5684 Francisco Neto Silva         89 [052] GD4C                           mp 
        5511 Daniel Reto                  93 [151] GafanhOri                     dns 
        5068 José Alberto Sargaço         80 [127] Ginásio                       dns 
   nc   4027 Miguel Moreira               93 [088] ADC                         20:32 



D21A  (6)               2.2 km  65 m   18 C         

    1   5313 Maria Bernardino             93 [102] .COM                        18:59 
    2   4078 Ana Pinto                    83 [003] CIMO                        20:15 
    3   5549 Ana Ferreira                 83 [127] Ginásio                     21:39 
    4   5773 Joana Viaes                  89 [090] ADFA                        23:21 
    5   5571 Marta Fernandes              82 [070] COC                         30:49 

        2587 Sandra Rodrigues             78 [090] ADFA                           mp 



H21B  (13)              2.2 km  65 m   18 C         

    1   5692 Luis Jacinto                 84 [094] CPOC                        12:28 
    2   5796 Bruno André                  81 [1000] Individual POR Fed         13:23 
    3   5316 João Real                    84 [159] COAAL                       13:45 
    4   5468 Eduardo Soares               81 [159] COAAL                       14:43 
    5   5524 Manuel Real                  77 [159] COAAL                       15:09 
    6   5698 Pedro Laia                   77 [133] GDU Azoia                   15:13 
    7   3893 Luís Nunes                   72 [127] Ginásio                     16:21 
    8   2773 Marco Vieira                 78 [073] CMo Funchal                 16:31 
    9   5860 Pedro Cerqueira              91 [037] GD Luz Verde                16:46 
   10   5421 Alexandre Espíri Santo       81 [127] Ginásio                     18:36 
   11   5746 Luís Miguel Pires            77 [003] CIMO                        23:48 

        5314 Carlos M T Teixeira          72 [033] Clube TAP                     dns 
        4635 Sérgio Mónica                70 [128] COALA                         dns 



D21B  (5)               2.1 km  70 m   14 C         

    1   5762 Isabel Oliveira              81 [007] Ori-Estarreja               14:27 
    2   4626 Rafaela Campanha             86 [094] CPOC                        21:17 
    3   2820 Ana Ribeiro                  92 [037] GD Luz Verde                21:43 
    4   3510 L R Gouveia                  78 [085] A Montanha                  23:08 
    5   4425 Ana Gouveia                  80 [062] CA Madeira                  23:19 



H35  (11)               2.9 km  80 m   21 C         

    1   2060 Marco Povoa                  76 [090] ADFA                        13:29 
    2   2044 João Pedro Valente           66 [094] CPOC                        16:03 
    3   2588 José Domingos                76 [094] CPOC                        18:46 
    4   3898 Sergio Junqueira             79 [070] COC                         19:35 
    5   2512 Vítor Sousa                  74 [073] CMo Funchal                 19:42 

        2170 A F Gouveia                  75 [085] A Montanha                   disq 
        2375 Tiago Lopes                  78 [107] CAOS                         disq 
        1937 Tozé Silva                   66 [070] COC                          disq 
        2562 Nuno Pedro                   79 [107] CAOS                          dns 
        2823 Rui Pisco                    75 [114] COA                           dns 
   nc  90002 Ramon García-catalan         67 [2244] El Imperdible              17:00 



D35  (13)               2.2 km  70 m   16 C         

    1   3799 Tânia Covas Costa            78 [102] .COM                        13:36 
    1   2503 Susana Pontes                71 [070] COC                         13:36 
    3   3467 Helena Sousa                 67 [119] OriMarão                    15:33 
    4   4060 Elisabete Dinis              73 [127] Ginásio                     16:23 
    5   3315 Adelindina Lopes             74 [070] COC                         16:43 
    6   2022 Paula Serra Campos           68 [102] .COM                        18:16 
    7   1629 Emília Silveira              76 [035] CN Alvito                   18:27 
    8   5056 Paula Ferreira               73 [070] COC                         20:27 
    9   4895 Alda Marcelo                 77 [127] Ginásio                     21:03 
   10   5307 Manuela Marques              72 [102] .COM                        27:11 

        4327 Sónia Saramago               73 [115] ATV                           dns 
        3895 Isabel Gonçalves             72 [007] Ori-Estarreja                 dns 
   nc  90001 Ana Belen Pérez              74 [2244] El Imperdible              14:02 



H40  (16)               2.9 km  80 m   21 C         

    1   4285 Jorge Correia                70 [090] ADFA                        14:21 
    2   5063 Sandro Castro                72 [052] GD4C                        15:15 
    3   2150 Xavier Vieira                69 [062] CA Madeira                  16:12 
    4   1225 Alexandre Reis               67 [090] ADFA                        16:26 
    5   2188 Rui Morais                   74 [007] Ori-Estarreja               17:51 
    6   2092 António Olival               72 [062] CA Madeira                  18:22 
    7   5057 Humberto Esteves             71 [070] COC                         19:14 
    8   3913 Alberto César                70 [052] GD4C                        19:32 
    9   4685 José João Ferreira           74 [119] OriMarão                    22:19 
   10   3437 Carlos Lobo                  71 [128] COALA                       23:09 
   11   3962 Filipe Antonio               72 [070] COC                         26:05 
   12   2244 Cláudio Tereso               70 [115] ATV                         26:10 

        1967 Luís Bucha                   70 [008] CP EPAL                      disq 
        4059 Miguel Sá                    71 [116] Montepio Geral               disq 
        2999 António Batista              69 [115] ATV                           dns 
        4328 Luís Miguel Martinho         70 [115] ATV                           dns 



D40  (4)                2.2 km  70 m   16 C         

    1   2582 Anabela Vieito               67 [070] COC                         14:48 
    2   1693 Lídia Santana                72 [107] CAOS                        16:56 
    3   2171 Jandira Peres                73 [070] COC                         21:20 
    4   2259 Susana Domingos              72 [070] COC                         26:03 



H45  (18)               2.2 km  75 m   14 C         

    1   2377 Rui Botão                    68 [070] COC                         10:54 
    2   2785 Rafael Lima                  68 [119] OriMarão                    12:15 
    3   2593 Vítor Delgado                67 [052] GD4C                        12:33 
    4   5748 Serafim Gadelho              68 [052] GD4C                        13:41 
    5   1499 José Carlos Ramalho          67 [102] .COM                        13:49 
    6   1935 Rui Tenreiro                 67 [070] COC                         13:51 
    7   5515 Paulo Olaio                  68 [070] COC                         14:20 
    8   1583 Jorge Oliveira               69 [070] COC                         15:11 
    9   4287 António Cotovio              68 [070] COC                         16:48 
   10   5772 Manuel Machado Calçada       68 [070] COC                         16:59 
   11   2439 Licínio Ferreira             68 [088] ADC                         17:20 
   12   3073 Jorge Ferreira               65 [088] ADC                         18:30 
   13   4228 Ilídio Coelho                67 [070] COC                         19:03 
   14   5629 Vitor Dias                   68 [052] GD4C                        26:18 

        1810 Octávio Andrade              68 [102] .COM                          dns 
        1086 Eduardo Sebastião            66 [090] ADFA                          dns 
        1682 Santos Sousa                 64 [090] ADFA                          dns 
        4982 Jeronimo Reto                65 [151] GafanhOri                     dns 



D45  (9)                2.1 km  65 m   14 C         

    1   2849 Alexandra Coelho             68 [052] GD4C                        15:00 
    2   2129 Luísa Mateus                 58 [070] COC                         17:09 
    3   1092 Alice Silva                  65 [090] ADFA                        19:08 
    4   3512 Isabel Barra                 68 [151] GafanhOri                   24:01 
    5   2174 Paula Rodrigues              67 [073] CMo Funchal                 24:25 
    6   3890 Claudia Figueiredo           66 [052] GD4C                        25:00 
    7   2403 Elisabeth Mota               67 [070] COC                         31:33 
    8   2819 Fátima Rocha                 67 [037] GD Luz Verde                33:32 
    9   5367 Helena Lopes                 68 [103] ADADesnível               1:07:41 



H50  (17)               2.2 km  75 m   14 C         

    1   1256 Mário Duarte                 62 [090] ADFA                        12:57 
    2   2454 Jorge Silva                  60 [085] A Montanha                  14:06 
    3   4656 José Bolrão                  64 [070] COC                         14:09 
    4   4671 Francisco Cordeiro           64 [090] ADFA                        15:44 
    5   2440 António Ferreira             63 [088] ADC                         16:20 
    6   3007 José Mário Baptista          62 [052] GD4C                        16:21 
    7   1095 Fernando Costa               61 [052] GD4C                        17:13 
    8   3889 Rui Almeida                  64 [157] AFAP                        18:02 
    9   3850 Paulo Ferreira               61 [107] CAOS                        18:16 
   10   2592 João Alves                   61 [052] GD4C                        18:34 
   11   5354 Noel Cabeça                  64 [133] GDU Azoia                   19:20 
   12   3098 António Graça                63 [005] CP Armada                   19:46 
   13   2387 Manuel Santos                64 [090] ADFA                        21:03 
   14   5294 Amândio Gonçalves            63 [022] CLAC                        23:03 
   15   4098 Júlio Oliveira               63 [005] CP Armada                   28:12 

        1084 Manuel Luís                  63 [005] CP Armada                      mp 
        3872 António Aguiar               61 [007] Ori-Estarreja                 dns 



D50  (7)                2.1 km  65 m   14 C         

    1   2497 Aida Correia                 63 [052] GD4C                        18:34 
    2   1952 Isabel Monteiro              58 [070] COC                         19:38 
    3   4730 Assunção Almeida             59 [151] GafanhOri                   20:14 
    4   1524 Helena Lopes                 58 [003] CIMO                        21:24 
    5   2411 Jerónima Rocha               60 [052] GD4C                        23:22 
    6   5695 Luísa Gaboleiro              63 [133] GDU Azoia                   27:19 
    7   5293 Amália Gonçalves             63 [022] CLAC                        48:18 



H55  (18)               2.2 km  75 m   14 C         

    1   1182 Albano João                  59 [070] COC                         12:55 
    2   1532 José Fernandes               59 [102] .COM                        13:16 
    3   1391 António Matias               57 [022] CLAC                        13:42 
    4   1577 Luís Sousa                   54 [090] ADFA                        14:18 
    5   4077 Custódio Pinto               56 [003] CIMO                        15:55 
    6   1190 Carlos Ferreira              56 [015] DA Recardães                16:04 
    7   1931 Carlos Monteiro              58 [070] COC                         16:37 
    8   3997 Jorge Artur                  55 [090] ADFA                        18:35 
    9   4284 José Aires                   57 [151] GafanhOri                   20:28 
   10   4300 Carlos Garrido               59 [127] Ginásio                     22:01 
   11   2078 Inácio Serralheiro           58 [070] COC                         22:27 
   12   2118 Manuel Domingues             57 [070] COC                         23:33 
   13   1567 Crispim Júnior               55 [090] ADFA                        23:52 
   14   3128 Manuel Martins               56 [107] CAOS                        25:36 
   15   3865 Luís Pereira                 58 [052] GD4C                        27:07 
   16   2810 José Serra                   59 [103] ADADesnível                 37:04 
   17   3430 Dias Coelho                  55 [033] Clube TAP                   37:35 

        1423 Jose Leite Rocha             59 [037] GD Luz Verde                  dns 



D55  (2)                2.0 km  65 m   14 C         

        1640 Fernanda Ferreira            55 [015] DA Recardães                   mp 
        2410 Margarida Rocha              55 [052] GD4C                           mp 



H60  (9)                2.2 km  75 m   14 C         

    1   1449 Manuel Dias                  52 [151] GafanhOri                   12:57 
    2   1251 Álvaro Coelho                53 [127] Ginásio                     14:14 
    3   1557 Acácio Porta Nova            53 [094] CPOC                        14:56 
    4   1410 Jacinto Eleutério            54 [090] ADFA                        14:59 
    5   1905 Vítor Rodrigues              54 [094] CPOC                        16:37 
    6   1903 Armando Santos               52 [128] COALA                       16:42 
    7   1062 Dionísio Estroia             52 [008] CP EPAL                     18:38 
    8   1045 Manuel Tavares               52 [007] Ori-Estarreja               42:34 

        3088 José Raposo                  51 [128] COALA                          mp 



D60  (3)                2.0 km  65 m   14 C         

    1   1556 Ana Carreira                 51 [094] CPOC                        23:51 
    2   1390 Maria São João               53 [022] CLAC                        28:27 
    3   2101 Beatriz Leite                50 [116] Montepio Geral              41:06 



H65  (3)                1.9 km  55 m   14 C         

    1   1576 Francisco Coelho             44 [033] Clube TAP                   16:24 
    2   1079 Joaquim Patrício             48 [035] CN Alvito                   16:54 
    3   1240 Fernando Crisóstomo          49 [1000] Individual POR Fed         42:47 



H70  (2)                1.9 km  55 m   14 C         

    1   1149 Armandino Cramez             42 [007] Ori-Estarreja               18:43 
    2   2909 Amílcar Roberto              42 [151] GafanhOri                   53:16 



H75  (1)                1.9 km  55 m   14 C         

    1   2121 José Grada                   39 [007] Ori-Estarreja               24:39 



PROM1 - Fácil Curto  (4 1.5 km  40 m   15 C         

    1  90007 Ana Ferreira                 83 [1564] Individual POR             15:08 
    2  90024 Catarina + Guida +Henrique      [128] COALA                       25:26 
    3   5405 Sónia Pereira                78 [116] Montepio Geral              28:16 

       90027 Fernando Gomes                  [1564] Individual POR                mp 



PROM2 - Difícil Curt  ( 2.1 km  70 m   14 C         

    1   2001 Costa Leite                  50 [116] Montepio Geral              18:12 
    2  90026 Rosário Matias                  [1564] Individual POR             49:13 

        2380 Florbela Sousa               61 [070] COC                           dns 
        2381 Nelson Tereso                58 [070] COC                           dns 



PROM3 - Fácil Longo  (5 1.5 km  40 m   15 C         

    1   4402 Maria Adelaide               60 [151] GafanhOri                   24:27 
    2   4401 Custódio Sebastião           50 [151] GafanhOri                   29:34 
    3  90025 Patricia Jorge                  [1564] Individual POR             37:28 

        2190 Marina Guilherme             73 [070] COC                           dns 
        5116 Alexandrina Reto             70 [151] GafanhOri                     dns 



PROM4 - Difícil Long  ( 2.1 km  70 m   14 C         

    1  90006 Ricardo Neves                85 [7279] Manos                      16:44 
    2  90000 LucianoM+MariaM                 [1564] Individual POR             19:35 
    3  90029 Joana Pereira                   [1000] Individual POR Fed         42:42 

       90023 Nelson Amaral                83 [1564] Individual POR                mp