Troféu Conquista do Castelodom 22-06-2014 22:46
Results Camp.Nac.Dist.Sprint #2created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                               Time 



H10  (3)                1.0 km  20 m   17 C         

    1   5714 João Sá                      04 [116] Montepio Geral              10:48 

        5671 Dinis Lopes                  05 [107] CAOS                          dns 
        5407 Miguel Reto                  04 [151] GafanhOri                     dns 



D10  (4)                1.0 km  20 m   17 C         

    1   5779 Beatriz Silveira             04 [035] CN Alvito                   12:11 
    2   5648 Rita Castro                  05 [052] GD4C                        33:08 

        5582 Catarina Pereira             04 [090] ADFA                          dns 
       90028 Alexandra Ferreira              [1564] Individual POR               dns 



H12  (7)                1.3 km  30 m   15 C         

    1   5529 André Serra Campos           02 [102] .COM                        10:13 
    2   5775 João Magalhães               02 [102] .COM                        13:00 
    3   5311 Bernardo Filipe              03 [070] COC                         13:06 
    4   5622 Miguel Rocha                 02 [037] GD Luz Verde                13:56 
    5   5708 Tiago Marcolino              03 [052] GD4C                        14:58 

        5059 João Pereira                 02 [090] ADFA                          dns 
       90004 João Costa                   02 [5644] EBJúlioSaúlDias              dns 



D12  (1)                1.3 km  30 m   15 C         

    1   5655 Laura Tenreiro               03 [070] COC                         21:18 



H14  (12)               2.0 km  35 m   14 C         

    1   5392 André Ferreira               01 [127] Ginásio                     11:56 
    2   5488 André Henriques              00 [007] Ori-Estarreja               12:20 
    3   5073 Manuel Oliveira              01 [070] COC                         12:46 
    4   5707 Gabriel Leal                 00 [052] GD4C                        14:20 
    5   5299 André Roberto                02 [070] COC                         14:28 
    6   5510 Pedro Barbosa Silva          00 [007] Ori-Estarreja               15:05 
    7   5697 Gonçalo Carvalho             01 [133] GDU Azoia                   18:17 

        5776 Miguel Bon de Sousa          00 [035] CN Alvito                    disq 
        5777 Tomás Bon de Sousa           00 [035] CN Alvito                    disq 
        5074 Rodrigo Oliveira             02 [070] COC                          disq 
        5782 David Cruz                   01 [037] GD Luz Verde                 disq 
        5781 Francisco Santos             01 [037] GD Luz Verde                 disq 



D14  (13)               2.0 km  35 m   14 C         

    1   5706 Margarida Miranda            01 [052] GD4C                        14:23 
    2   5064 Carina Cotovio               00 [070] COC                         14:27 
    3   5657 Mafalda Moreira              00 [094] CPOC                        14:58 
    4   5166 Beatriz Esteves              00 [070] COC                         15:21 
    5   5811 Ana Nunes                    01 [094] CPOC                        16:27 
    6   5837 Mariana Almeida              00 [094] CPOC                        16:30 
    7   5663 Patrícia Pardal              01 [035] CN Alvito                   18:13 
    8   5739 Carina Castro                01 [102] .COM                        18:25 
    9   5482 Tânia Pereira Olaio          00 [070] COC                         19:20 
   10   5683 Inês Ramos                   00 [007] Ori-Estarreja               31:43 

        5827 Margarida Ferreira           01 [088] ADC                          disq 
        5659 Raquel Henriques             00 [094] CPOC                         disq 
        5710 Diana Cipriano               00 [094] CPOC                          dns 



H16  (22)               2.3 km  50 m   17 C         

    1   5448 João Magalhães               98 [102] .COM                        11:26 
    2   5477 Ricardo Tenreiro             98 [070] COC                         12:06 
    3   5131 Pedro Cabeça                 99 [133] GDU Azoia                   13:26 
    4   5504 Diogo Reis                   98 [052] GD4C                        13:49 
    5   5246 José Dores                   98 [035] CN Alvito                   14:03 
    6   4779 Daniel Cruz                  98 [007] Ori-Estarreja               14:20 
    7   4544 António Horta                98 [151] GafanhOri                   14:22 
    8   4803 Jorge Valente                99 [094] CPOC                        14:54 
    9   5447 Leonardo Ramalho             99 [102] .COM                        15:11 
   10   3955 Miguel Baltazar              98 [090] ADFA                        15:12 
   11   5005 José Fonseca                 98 [070] COC                         15:26 
   12   5437 Tiago Figueiredo             99 [007] Ori-Estarreja               15:45 
   13   5757 Daniel Magalhães             98 [102] .COM                        15:59 
   14   4697 Samuel Silva                 99 [070] COC                         16:23 
   15   4504 João Gomes                   98 [102] .COM                        16:58 
   16   5103 Diogo Melim                  98 [062] CA Madeira                  17:00 
   17   5799 Pedro Lin Moniz              00 [090] ADFA                        17:16 
   18   5778 Pedro Silva                  99 [052] GD4C                        18:20 
   19   4985 Pedro Gonçalves              98 [007] Ori-Estarreja               19:35 
   20   5440 Ernesto Martins              98 [102] .COM                        19:54 
   21   5691 Matheus Roichman             99 [035] CN Alvito                   23:40 

   nc   5787 Robert Verdasco              98 [090] ADFA                        13:43 



D16  (13)               2.3 km  50 m   17 C         

    1   5634 Carolina Caroço              98 [090] ADFA                        16:49 
    2   4909 Sara Roberto                 99 [070] COC                         17:44 
    3   5521 Beatriz Norte                98 [070] COC                         18:44 
    4   5665 Patrícia Romão               98 [090] ADFA                        18:45 
    5   5443 Filipa Castro                99 [102] .COM                        20:00 
    6   3975 Helena Lima                  99 [119] OriMarão                    20:49 
    7   5785 Rita Raimundo                98 [090] ADFA                        20:52 
    8   5844 Daniela Silva                98 [052] GD4C                        23:14 
    9   5839 Eduarda Moreira              99 [088] ADC                         25:17 
   10   5669 Filipa Ferreira              99 [070] COC                         26:21 
   11   5743 Mariana Fonseca              98 [102] .COM                        30:20 

        5780 Sandra Rosa                  98 [035] CN Alvito                     dns 
   nc   5639 Debora Swinke                98 [094] CPOC                        16:56 



H18  (13)               2.9 km  70 m   15 C         

    1   5626 Rodrigo Magalhães            96 [102] .COM                        15:31 
    2   5535 Bruno Loureiro               96 [052] GD4C                        16:13 
    3   3760 Vasco Duarte                 97 [090] ADFA                        16:27 
    4   5628 Gonçalo Dias                 96 [052] GD4C                        16:29 
    5   5216 Nuno Santos                  96 [090] ADFA                        16:32 
    6   4908 Pedro Roberto                97 [070] COC                         16:34 
    7   4765 Hugo Velhinho                96 [094] CPOC                        17:23 
    8   5718 Miguel Oliveira              97 [102] .COM                        17:40 
    9   5006 Gabriel Braz                 97 [070] COC                         17:59 
   10   3954 Goncalo Pirrolas             96 [090] ADFA                        18:02 
   11   5061 Manuel Lopes                 96 [090] ADFA                        19:26 
   12   5838 Pedro Silva                  97 [088] ADC                         25:56 
   13   5840 Luís Carlos                  97 [088] ADC                         43:54 



D18  (11)               2.5 km  50 m   16 C         

    1   5227 Daniela Pires                98 [090] ADFA                        17:55 
    2   5736 Filipa Rodrigues             96 [090] ADFA                        18:08 
    3   5554 Helena Vilela                97 [094] CPOC                        19:59 
    4   5456 Helena Miranda               96 [052] GD4C                        21:17 
    5   4454 Helena Xavier Baptista       96 [052] GD4C                        22:39 
    6   5506 Verónica Fradique            97 [052] GD4C                        23:21 
    7   5805 Beatriz Margarido            98 [090] ADFA                        24:25 
    8   4398 Diana Silva                  96 [070] COC                         25:27 
    9  90003 Catarina Amado               97 [5644] EBJúlioSaúlDias            29:10 

        5635 Sofia Claudino               97 [090] ADFA                          dns 
   nc   4923 Nina Roothans                96 [035] CN Alvito                   16:47 



H20  (8)                2.9 km  70 m   15 C         

    1   4373 Luís Silva                   94 [090] ADFA                        12:06 
    2   5140 Sergio Duarte                94 [102] .COM                        14:02 
    3   4064 Ricardo Nunes                96 [127] Ginásio                     18:15 
    4   5615 Luís Castro                  94 [088] ADC                         18:28 
    5   5442 Samuel Vieira                95 [102] .COM                        19:47 

        5649 André Baptista               94 [052] GD4C                           mp 
        4312 Samuel Nogueira              95 [088] ADC                          disq 
        5540 Henrique Silva               94 [094] CPOC                          dns 



D20  (6)                2.5 km  50 m   16 C         

    1   4277 Inês Alves                   96 [052] GD4C                        19:45 
    2   4986 Inês Gonçalves               95 [007] Ori-Estarreja               20:02 
    3   3054 Inês Domingues               94 [070] COC                         20:55 
    4   4693 Sofia Pinto                  94 [003] CIMO                        23:03 

        4533 Ana Anjos                    95 [151] GafanhOri                     dns 
        4532 Sofia Anjos                  95 [151] GafanhOri                     dns 



HE  (18)                3.4 km  80 m   20 C         

    1   2728 Miguel Silva                 87 [094] CPOC                        15:12 
    2   3299 João Mega Figueiredo         92 [035] CN Alvito                   15:24 
    3   2818 Tiago Romão                  89 [090] ADFA                        15:36 
    4   4429 Manuel Horta                 90 [151] GafanhOri                   15:52 
    5   4495 Tiago Gingão Leal            90 [052] GD4C                        15:58 
    6   1111 Pedro Nogueira               82 [090] ADFA                        17:14 
    7   2668 Gildo Silva                  85 [070] COC                         17:47 
    8   3167 Nuno Evangelista             80 [114] COA                         18:48 
    9   2437 Daniel Ferreira              88 [088] ADC                         18:59 
   10   4103 Rafael Miguel                93 [007] Ori-Estarreja               19:12 
   11   3555 Filipe Dias                  85 [052] GD4C                        19:25 
   12   3943 Arnaldo Mendes               79 [127] Ginásio                     19:33 
   13   1670 Paulo Santos                 83 [090] ADFA                        19:34 

        4101 Jorge Marques                73 [052] GD4C                         disq 
        2547 André Ramos                  86 [070] COC                           dns 
        1132 Paulo Franco                 81 [070] COC                           dns 
   nc   4773 Rafael Ramos                 93 [007] Ori-Estarreja                 dns 
   nc   1888 Diogo Miguel                 89 [007] Ori-Estarreja               17:45 



DE  (7)                 2.7 km  55 m   17 C         

    1   3060 Patricia Casalinho           87 [070] COC                         16:02 
    2   3157 Liliana Oliveira             90 [052] GD4C                        16:25 
    3   2577 Maria Sá                     86 [052] GD4C                        17:07 
    4   4604 Sandra Marcolino             80 [052] GD4C                        30:57 

        3519 Albertina Sá                 77 [090] ADFA                           mp 
        3156 Mariana Moreira              92 [094] CPOC                           mp 
   nc   5288 Stepanka Betkova             87 [127] Ginásio                     15:27 



H21A  (19)              2.6 km  70 m   18 C         

    1   5169 Alfredo Gualdino             91 [052] GD4C                        13:28 
    2   4563 Fábio Silva                  93 [090] ADFA                        14:26 
    3   3621 Leandro Lima                 86 [085] A Montanha                  15:07 
    4   3785 Nelson Baroca                80 [062] CA Madeira                  15:28 
    5   3602 Luis Barreiro                82 [054] NADA                        16:04 
    6   3321 André Pedralva               90 [090] ADFA                        16:21 
    7   2635 Edgar Domingues              88 [070] COC                         16:41 
    8   2983 João Gomes                   78 [062] CA Madeira                  17:00 
    9   5218 Miguel Gualdino              87 [052] GD4C                        17:15 
   10   4497 Hugo Borda d'Água            84 [052] GD4C                        17:46 
   11   5410 Noel Valadão                 78 [127] Ginásio                     18:24 
   12   5297 Cidálio Oliveira             73 [052] GD4C                        18:42 
   13   2638 Levi Pagaime                 87 [090] ADFA                        19:21 
   14   5684 Francisco Neto Silva         89 [052] GD4C                        24:18 

        3489 Jorge Frazão                 79 [070] COC                            mp 
        5682 Gonçalo Ovelheiro            87 [070] COC                          disq 
        5511 Daniel Reto                  93 [151] GafanhOri                     dns 
        5068 José Alberto Sargaço         80 [127] Ginásio                       dns 
   nc   4027 Miguel Moreira               93 [088] ADC                          disq 



D21A  (6)               2.4 km  65 m   16 C         

    1   5313 Maria Bernardino             93 [102] .COM                        15:41 
    2   5773 Joana Viaes                  89 [090] ADFA                        17:56 
    3   4078 Ana Pinto                    83 [003] CIMO                        18:02 
    4   2587 Sandra Rodrigues             78 [090] ADFA                        18:27 
    5   5571 Marta Fernandes              82 [070] COC                         21:56 
    6   5549 Ana Ferreira                 83 [127] Ginásio                     23:03 



H21B  (13)              2.4 km  65 m   16 C         

    1   5796 Bruno André                  81 [1000] Individual POR Fed         13:20 
    2   5468 Eduardo Soares               81 [159] COAAL                       14:09 
    3   5524 Manuel Real                  77 [159] COAAL                       14:11 
    4   5421 Alexandre Espíri Santo       81 [127] Ginásio                     14:20 
    5   5316 João Real                    84 [159] COAAL                       14:35 
    6   5692 Luis Jacinto                 84 [094] CPOC                        14:45 
    7   5860 Pedro Cerqueira              91 [037] GD Luz Verde                15:23 
    8   5698 Pedro Laia                   77 [133] GDU Azoia                   16:18 
    9   3893 Luís Nunes                   72 [127] Ginásio                     17:09 
   10   5746 Luís Miguel Pires            77 [003] CIMO                        23:59 

        2773 Marco Vieira                 78 [073] CMo Funchal                    mp 
        5314 Carlos M T Teixeira          72 [033] Clube TAP                     dns 
        4635 Sérgio Mónica                70 [128] COALA                         dns 



D21B  (5)               2.0 km  45 m   14 C         

    1   5762 Isabel Oliveira              81 [007] Ori-Estarreja               13:41 
    2   4626 Rafaela Campanha             86 [094] CPOC                        16:49 
    3   2820 Ana Ribeiro                  92 [037] GD Luz Verde                17:40 
    4   4425 Ana Gouveia                  80 [062] CA Madeira                  19:13 
    5   3510 L R Gouveia                  78 [085] A Montanha                  27:55 



H35  (11)               2.7 km  50 m   15 C         

    1   2060 Marco Povoa                  76 [090] ADFA                        13:03 
    2   2170 A F Gouveia                  75 [085] A Montanha                  16:43 
    3   3898 Sergio Junqueira             79 [070] COC                         17:18 
    4   2588 José Domingos                76 [094] CPOC                        17:44 
    5   2512 Vítor Sousa                  74 [073] CMo Funchal                 17:45 
    6   1937 Tozé Silva                   66 [070] COC                         24:01 

        2044 João Pedro Valente           66 [094] CPOC                           mp 
        2375 Tiago Lopes                  78 [107] CAOS                         disq 
        2562 Nuno Pedro                   79 [107] CAOS                          dns 
        2823 Rui Pisco                    75 [114] COA                           dns 
   nc  90002 Ramon García-catalan         67 [2244] El Imperdible              16:04 



D35  (13)               2.1 km  55 m   15 C         

    1   2503 Susana Pontes                71 [070] COC                         13:33 
    2   2022 Paula Serra Campos           68 [102] .COM                        14:29 
    3   3467 Helena Sousa                 67 [119] OriMarão                    15:54 
    4   3315 Adelindina Lopes             74 [070] COC                         16:38 
    5   3799 Tânia Covas Costa            78 [102] .COM                        16:42 
    6   4060 Elisabete Dinis              73 [127] Ginásio                     17:22 
    7   1629 Emília Silveira              76 [035] CN Alvito                   17:27 
    8   4895 Alda Marcelo                 77 [127] Ginásio                     18:51 
    9   5056 Paula Ferreira               73 [070] COC                         22:39 

        5307 Manuela Marques              72 [102] .COM                           mp 
        4327 Sónia Saramago               73 [115] ATV                           dns 
        3895 Isabel Gonçalves             72 [007] Ori-Estarreja                 dns 
   nc  90001 Ana Belen Pérez              74 [2244] El Imperdible              15:38 



H40  (16)               2.7 km  50 m   15 C         

    1   4285 Jorge Correia                70 [090] ADFA                        13:48 
    2   2150 Xavier Vieira                69 [062] CA Madeira                  14:58 
    3   5063 Sandro Castro                72 [052] GD4C                        15:16 
    4   5057 Humberto Esteves             71 [070] COC                         16:31 
    5   2092 António Olival               72 [062] CA Madeira                  17:46 
    6   1967 Luís Bucha                   70 [008] CP EPAL                     17:56 
    7   2188 Rui Morais                   74 [007] Ori-Estarreja               18:02 
    8   4685 José João Ferreira           74 [119] OriMarão                    18:42 
    9   3913 Alberto César                70 [052] GD4C                        19:00 
   10   3437 Carlos Lobo                  71 [128] COALA                       22:00 
   11   2244 Cláudio Tereso               70 [115] ATV                         24:40 

        1225 Alexandre Reis               67 [090] ADFA                         disq 
        3962 Filipe Antonio               72 [070] COC                          disq 
        4059 Miguel Sá                    71 [116] Montepio Geral               disq 
        2999 António Batista              69 [115] ATV                           dns 
        4328 Luís Miguel Martinho         70 [115] ATV                           dns 



D40  (4)                2.1 km  55 m   15 C         

    1   2582 Anabela Vieito               67 [070] COC                         15:25 
    2   1693 Lídia Santana                72 [107] CAOS                        16:16 
    3   2171 Jandira Peres                73 [070] COC                         24:20 
    4   2259 Susana Domingos              72 [070] COC                         30:04 



H45  (19)               2.3 km  55 m   15 C         

    1   2377 Rui Botão                    68 [070] COC                         11:38 
    2   2593 Vítor Delgado                67 [052] GD4C                        12:31 
    3   2785 Rafael Lima                  68 [119] OriMarão                    13:40 
    4   2439 Licínio Ferreira             68 [088] ADC                         13:47 
    5   1499 José Carlos Ramalho          67 [102] .COM                        14:28 
    5   4287 António Cotovio              68 [070] COC                         14:28 
    7   1935 Rui Tenreiro                 67 [070] COC                         14:37 
    8   5748 Serafim Gadelho              68 [052] GD4C                        14:45 
    9   5515 Paulo Olaio                  68 [070] COC                         16:36 
   10   3073 Jorge Ferreira               65 [088] ADC                         18:55 
   11   4228 Ilídio Coelho                67 [070] COC                         19:50 
   12   5629 Vitor Dias                   68 [052] GD4C                        20:23 

        1583 Jorge Oliveira               69 [070] COC                          disq 
        5772 Manuel Machado Calçada       68 [070] COC                          disq 
        1810 Octávio Andrade              68 [102] .COM                          dns 
        1086 Eduardo Sebastião            66 [090] ADFA                          dns 
        1407 Luís Quinta-Nova             66 [090] ADFA                          dns 
        1682 Santos Sousa                 64 [090] ADFA                          dns 
        4982 Jeronimo Reto                65 [151] GafanhOri                     dns 



D45  (9)                2.0 km  50 m   16 C         

    1   2849 Alexandra Coelho             68 [052] GD4C                        17:42 
    2   2129 Luísa Mateus                 58 [070] COC                         19:07 
    3   1092 Alice Silva                  65 [090] ADFA                        20:39 
    4   2174 Paula Rodrigues              67 [073] CMo Funchal                 21:24 
    5   3890 Claudia Figueiredo           66 [052] GD4C                        23:09 
    6   3512 Isabel Barra                 68 [151] GafanhOri                   27:19 
    7   2403 Elisabeth Mota               67 [070] COC                         33:54 
    8   5367 Helena Lopes                 68 [103] ADADesnível                 35:31 

        2819 Fátima Rocha                 67 [037] GD Luz Verde                 disq 



H50  (17)               2.3 km  55 m   15 C         

    1   1256 Mário Duarte                 62 [090] ADFA                        12:40 
    2   2454 Jorge Silva                  60 [085] A Montanha                  14:04 
    3   1084 Manuel Luís                  63 [005] CP Armada                   14:24 
    4   1095 Fernando Costa               61 [052] GD4C                        15:37 
    5   4656 José Bolrão                  64 [070] COC                         15:52 
    6   3889 Rui Almeida                  64 [157] AFAP                        17:41 
    7   2592 João Alves                   61 [052] GD4C                        17:47 
    8   2387 Manuel Santos                64 [090] ADFA                        17:51 
    9   3007 José Mário Baptista          62 [052] GD4C                        17:58 
   10   5354 Noel Cabeça                  64 [133] GDU Azoia                   20:23 
   11   5294 Amândio Gonçalves            63 [022] CLAC                        23:53 

        2440 António Ferreira             63 [088] ADC                            mp 
        4671 Francisco Cordeiro           64 [090] ADFA                         disq 
        3850 Paulo Ferreira               61 [107] CAOS                         disq 
        3098 António Graça                63 [005] CP Armada                    disq 
        4098 Júlio Oliveira               63 [005] CP Armada                    disq 
        3872 António Aguiar               61 [007] Ori-Estarreja                 dns 



D50  (7)                2.0 km  50 m   16 C         

    1   2497 Aida Correia                 63 [052] GD4C                        21:23 
    2   1952 Isabel Monteiro              58 [070] COC                         21:50 
    3   2411 Jerónima Rocha               60 [052] GD4C                        23:30 
    4   4730 Assunção Almeida             59 [151] GafanhOri                   23:37 
    5   5695 Luísa Gaboleiro              63 [133] GDU Azoia                   25:33 
    6   1524 Helena Lopes                 58 [003] CIMO                        26:02 
    7   5293 Amália Gonçalves             63 [022] CLAC                        36:02 



H55  (18)               2.3 km  55 m   15 C         

    1   1182 Albano João                  59 [070] COC                         14:52 
    2   1577 Luís Sousa                   54 [090] ADFA                        15:03 
    3   1391 António Matias               57 [022] CLAC                        16:04 
    4   1532 José Fernandes               59 [102] .COM                        16:13 
    5   1931 Carlos Monteiro              58 [070] COC                         16:19 
    6   3997 Jorge Artur                  55 [090] ADFA                        16:56 
    7   4300 Carlos Garrido               59 [127] Ginásio                     17:11 
    8   1190 Carlos Ferreira              56 [015] DA Recardães                18:41 
    9   3865 Luís Pereira                 58 [052] GD4C                        20:44 
   10   1567 Crispim Júnior               55 [090] ADFA                        21:53 
   11   2118 Manuel Domingues             57 [070] COC                         23:13 
   12   3430 Dias Coelho                  55 [033] Clube TAP                   33:06 

        2810 José Serra                   59 [103] ADADesnível                  disq 
        3128 Manuel Martins               56 [107] CAOS                         disq 
        4077 Custódio Pinto               56 [003] CIMO                         disq 
        2078 Inácio Serralheiro           58 [070] COC                          disq 
        4284 José Aires                   57 [151] GafanhOri                    disq 
        1423 Jose Leite Rocha             59 [037] GD Luz Verde                  dns 



D55  (2)                2.0 km  45 m   13 C         

    1   2410 Margarida Rocha              55 [052] GD4C                        26:01 
    2   1640 Fernanda Ferreira            55 [015] DA Recardães                27:50 



H60  (9)                2.3 km  55 m   15 C         

    1   1251 Álvaro Coelho                53 [127] Ginásio                     15:38 
    2   1410 Jacinto Eleutério            54 [090] ADFA                        15:39 
    3   1449 Manuel Dias                  52 [151] GafanhOri                   15:57 
    4   1903 Armando Santos               52 [128] COALA                       16:25 
    5   1557 Acácio Porta Nova            53 [094] CPOC                        17:44 
    6   1062 Dionísio Estroia             52 [008] CP EPAL                     18:42 
    7   3088 José Raposo                  51 [128] COALA                       19:11 

        1905 Vítor Rodrigues              54 [094] CPOC                         disq 
        1045 Manuel Tavares               52 [007] Ori-Estarreja                disq 



D60  (3)                2.0 km  45 m   13 C         

    1   1390 Maria São João               53 [022] CLAC                        21:53 
    2   1556 Ana Carreira                 51 [094] CPOC                        24:37 
    3   2101 Beatriz Leite                50 [116] Montepio Geral              28:45 



H65  (3)                1.8 km  40 m   14 C         

    1   1079 Joaquim Patrício             48 [035] CN Alvito                   15:19 
    2   1576 Francisco Coelho             44 [033] Clube TAP                   18:07 
    3   1240 Fernando Crisóstomo          49 [1000] Individual POR Fed         38:14 



H70  (2)                1.8 km  40 m   14 C         

    1   1149 Armandino Cramez             42 [007] Ori-Estarreja               21:35 
    2   2909 Amílcar Roberto              42 [151] GafanhOri                   32:45 



H75  (1)                1.8 km  40 m   14 C         

        2121 José Grada                   39 [007] Ori-Estarreja                disq 



PROM1 - Fácil Curto  (3 2.0 km  35 m   14 C         

    1  90007 Ana Ferreira                 83 [1564] Individual POR             35:41 
    2  90031 Bruno Sagarra                   [1564] Individual POR             47:57 

        5405 Sónia Pereira                78 [116] Montepio Geral               disq 



PROM2 - Difícil Curt  ( 2.0 km  45 m   14 C         

    1   2001 Costa Leite                  50 [116] Montepio Geral              16:31 
    2  90026 Rosário Matias                  [1564] Individual POR             46:47 



PROM3 - Fácil Longo  (3 2.0 km  35 m   14 C         

    1  90025 Patricia Jorge                  [1564] Individual POR             20:18 
    2   4402 Maria Adelaide               60 [151] GafanhOri                   35:34 

        4401 Custódio Sebastião           50 [151] GafanhOri                    disq 



PROM4 - Difícil Long  ( 2.0 km  45 m   14 C         

    1  90006 Ricardo Neves                85 [7279] Manos                      12:46 
    2  90000 LucianoM+MariaM                 [1564] Individual POR             17:06 
    3  90030 José Navarro                    [1564] Individual POR             17:12